وکیل اراک

همانگونه که میدانید وکلای بسیاری در سراسر کشور و در شهر های مختلف مشغول به فعالیت هستند و در این مقاله قصد دارم به نحوه ی پذیرش وکیل در اراک بپردازم:
ابتدا لازم است به این موضوع اشاره نمایم که در حال حاضر دو نهاد اقدام به جذب وکیل در اراک مینمایند:
1-کانون وکلای دادگستری
2- مرکز مشاوران قوه قضاییه
توضیحات مختصر در خصوص نحوه جذب وکیل توسط کانون وکلای دادگستری:
کانون وکلای دادگستری نخستین و مهمترین نهاد در جذب وکیل میباشد که به عنوان قدیمی ترین نهاد مستقل مدنی و خودگردان ایران بدون وابستگی به حکومت ، در سال 1314 به عنوان شخصیت حقوقی مستقل تشکیل گردید.
کانون های وکلا در ایران بر اساس استان از یکدیگر تفکیک شده اند. وکیل اراک نیز با شرکت در آزمون کارآموزی، که این آزمون سالی یک مرتبه برگزار میگردد، پس از قبولی در این آزمون، مجوز کارآموزی مربوط به استان محل شرکت خود را دریافت میدارد.
سپس برای وکیل پایه یک اراک شدن کارآموز باید پس از گذراندن 18 ماه دوره ی کارآموزی و انجام تکالیف مقرر، در آزمون اختبار شرکت کند که این آزمون نیز هر ساله توسط کانون وکلای استان مربوطه برگزار میگردد و پس از قبولی در این آزمون پروانه وکالت پایه یک دادگستری به او اعطا میگردد.
بهترین وکیل اراک بر اساس رتبه کسب شده در هر دو آزمون تعیین میشود و معمولا رتبه یک و دو به عنوان بهترین وکیل اراک تعیین شده و میتوانند در شهر اراک اقدام به تاسیس دفتر وکالت نمایند.البته رتبه های بعدی نیز پس از گذشت مدتی از دریافت پروانه وکالت پایه یک میتوانند با پرداخت هزینه نقل و انتقال، به عنوان وکیل در اراک شروع به فعالیت و تاسیس دفتر وکالت نمایند.
پس از دریافت پروانه وکالت پایه یک و تاسیس دفتر وکالت در اراک، شخص وکیل میتواند تحت عناوین وکیل کیفری اراک، وکیل ملکی اراک، وکیل خانواده اراک، وکیل مواد مخدر در اراک و… شروع به فعالیت نماید.البته در حال حاضر هر شخصی که موفق به کسب پروانه وکالت پایه یک شود میتواند در تمامی زمینه های ذکر شده فعالیت داشته باشد.

بهترین وکیل در اراک

بهترین وکیل در اراک بر اساس سابقه فعالیت و کسب آراء مثبت به نفع موکل شناخته میشود.
ویژگی های بهترین وکیل اراک
تجربه کاری بیشتر:
وکیل در اراک به دلیل اینکه حجم پرونده های موجود در مراکز استان ها بیش از سایر شهرستان ها میباشد میتواند در زمینه های مختلف خانواده، حقوقی، کیفری و…پرونده های بسیاری را قبول نماید و از همین طریق تجربه بسیاری کسب کند.
سطح علمی بالا:
به دلیل اینکه رقابت بین وکلای اراک بسیار بالا میباشد هر وکیلی که بخواهد جزء وکیل خوب در اراک شناخته شود ناگزیر است سطح علمی خود را ارتقاء داده و در طول دوران وکالت نیز دانش خود را به روزرسانی کند.در حال حاضر وکیل پایه یک دادگستری در اراک اگر اطلاعات خود را به روز نکند قادر به انجام وکالت در اراک نخواهد بود چرا که موکلین همواره در حال جست و جو برای اعطای وکالت به بهترین وکیل در اراک هستند و همچنین با توجه به سرعت تغییر در قوانین وکیل همواره باید اطلاعات جدید را کسب نماید.
تنوع در خدمات:
در حال حاضر وکیل در اراک میتواند تحت عناوینی از جمله وکیل کیفری اراک، وکیل خانواده اراک، وکیل ملکی اراک، وکیل مهریه اراک، وکیل طلاق اراک، وکیل مواد مخدر اراک و… اقدام به فعالیت نماید.
بهترین وکیل در اراک
با توجه به مطالب بالا سوالی که برای مردم پیش می آید این است که چگونه میتوان بهترین وکیل اراک یا همان وکیل خوب در اراک را شناسایی کرد.این سوال پاسخ واحدی ندارد چرا که عوامل مختلفی برای شناختن بهترین وکیل اراک وجود دارد از جمله اینکه پرونده در چه زمینه ای است، شاکی یا متهم بودن موکل، مرجع قضایی رسیدگی کننده به پرونده و…
در واقع هر شخص متناسب با شرایط خود باید بهترین وکیل اراک را شناسایی و انتخاب نماید.نکته ی مهم اینکه در انتخاب وکیل خوب نباید به سن و یا جنسیت وکیل توجه کرد چرا که با توجه به به روز شدن قوانین بسیاری از وکلای جوان هستند که در خصوص پرونده های بزرگ موفقیت های چشمگیری داشته اند.
برای مثال برای شناسایی بهترین وکیل کیفری اراک باید به دنبال وکیلی بود که پرونده های فراوانی در حوزه دعاوی کیفری از جمله کلاهبرداری، فروش مال غیر، خیانت در امانت، مواد مخدر، ضرب و جرح و غیره را به سرانجام رسانده باشد و با پشتکار فراوان پیگیری های لازم را در مرحله کلانتری، دادسرا و دادگاه انجام دهد و در نهایت نیز رای به نفع موکل خود اخذ نماید.

وکیل اراک

بهترین وکیل مواد مخدر در اراک

با توجه به اینکه اراک از جمله شهر هایی است که بخاطر موقعیت جغرافیایی خود بسیاری از راه های شرق به غرب و شمال به جنوب و بالعکس از آن میگذرد پرونده های بسیاری در زمینه حمل مواد مخدر در آن وجود دارد و مراجعه افراد برای انتخاب وکیل مواد مخدر در اراک امری بسیار مهم میباشد.چرا که اگر وکیل تخصص کافی در زمینه پرونده های مربوط به مواد مخدر را نداشته باشد ممکن است باعث از بین رفتن جان موکل خود شود.در حال حاضر پرونده های فراوانی در زمینه مواد مخدر در دادسرا و دادگاه انقلاب اراک در حال رسیدگی میباشد.
بهترین وکیل خانواده اراک
بهترین وکیل خانواده در اراک وکیلی است که ابتدا سعی در ایجاد صلح و سازش بین زوجین نماید و در صورتی که مشخص شد امکان برقراری صلح و سازش تحت هیچ شرایطی وجود ندارد اقدامات قضایی را جهت احقاق حقوق موکل خود به بهترین نحو انجام دهد.وکیل خانواده در اراک باید نسبت به دعاوی مهریه،نفقه، طلاق، حضانت و… اطلاعات کامل را داشته باشد.
نحوه ارتباط با وکیل خوب در اراک:
اسامی، شماره تماس و آدرس وکلای عضو کانون وکلای دادگستری اراک در سایت www.markazibar.org (سایت کانون وکلای دادگستری استان مرکزی) درج گردیده و افراد میتوانند با مراجعه به این سایت و تحقیق در خصوص وکلا بهترین وکیل اراک در زمینه های مختلف را شناسایی نمایند و از طریق تماس تلفنی و یا حضوری با بهترین وکیل در اراک ملاقات نمایند.

با دریافت مشاوره از وحید صدیقی وکیل پایه یک دادگستری، مسیر درستی را برای پرونده خود انتخاب نمایید.

  • دسته بندی: مقالات
  • دسته بندی: مقالات
  • دسته بندی: مقالات